Haber

89 kişinin hayatını kaybettiği Galeria İş Merkezi’nden yaklaşık 12 bin ton moloz çıkarıldı.

89 kişinin hayatını kaybettiği Galeria İş Merkezi’nden yaklaşık 12 bin ton moloz çıkarıldı.

Diyarbakır’da enkaz alanında bulunan altın, tutanak tutularak sahibine teslim edildi.

DİYARBAKIR – Diyarbakır’da Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan ve ağır hasar gören Galeria İş Merkezi’nde 89 kişi hayatını kaybetti. Çalışmaların şu ana kadar devam ettiği bölgeden tahmini 12 bin ton moloz çıkarıldı. Enkaz alanında bulunan altın ise sahibine teslim edildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilden biri olan Diyarbakır’da 1’i boş olmak üzere 7 bina yıkıldı. Depremde 414 kişi hayatını kaybetti, 912 kişi de yaralandı. Merkez Yenişehir semtinde, şehrin ilk alışveriş merkezi olarak 1999 yılında hizmete giren 4 katlı alışveriş merkezi olan ve 8 katlı 128 daireden oluşan 4 bloktan oluşan Galeria Kompleksi’nin bir bloğu yıkıldı. deprem tarafından.

Burada 89 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı. Kalan 3 blok gözetim altında yıkılırken çökme meydana geldi. Yıkılan alanda moloz kaldırma ve demir toplama çalışmalarına başlandı. Bu çalışmalar depremin ilk gününden itibaren kademeli olarak devam ederken, bugüne kadar yaklaşık 12 bin ton moloz kaldırıldı. Başta mücevherat olmak üzere değerli bir şey bulunmasına rağmen alandaki çalışmalar titizlikle devam ederken, moloz ayırma ve çıkarma işlemlerinin yaklaşık 20 gün içinde tamamlanacağı paylaşıldı.

Bulunan takılar tutanakla teslim edilir.

Diyarbakır’da organizasyonun iyi olduğunu söyleyen SMC Yıkım Hafriyat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çubuk, polis, belediye, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve AFAD gibi kurumlarla ekip olarak ilk günden beri burada olduklarını söyledi.

Çalışmaların ilk günden bu yana çok keyifli bir şekilde devam ettiğini belirten Çubuk, “Depremde hasar gören binalar oldu, yıkılanlar oldu. Yıkılmayıp ağır hasarlı olanları da yıktık. kıymetli eşyalar, ziynet eşyaları, kasalar, para, cüzdan, ev eşyaları var. Güvenlik 7/24 burada, tutanak halinde güvenliğimize teslim ediyoruz” dedi.

“Mücevherleri güvenli bir yere ulaştırmak için özenle çalışıyoruz”

Yaklaşık 12 bin ton molozun belediyenin çöplük alanlarına atıldığını belirten Çubuk, “Buradan çıkan demir de geri dönüşüm fabrikasına gidiyor. İlk günden beri buradayız, çalışmalar titizlikle devam ediyor. Burası Diyar Galeria İş Merkezi, yavaş ilerliyoruz Sebebi şu ki Herhangi bir ziynet eşyası çıkmayacak. “Malları güvenli bir şekilde teslim etmek için özenle çalışıyoruz. Yaklaşık 15-20 gün sürer” dedi.

Öte yandan Galeria İş Merkezi’nin enkazında bulunan ve yaklaşık 500 bin lira değerindeki altın da sahibine teslim edildi.

haber-sebinkarahisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu