Haber

Amasya Plevne Ortaokulu Açık Saha Kız Hokey Takımı Üçüncü Kez Şampiyonaya Hazırlanıyor

Okul Sporları Yıldız Kızlar Hokey Türkiye Şampiyonası’nda üst üste iki kez altın madalya kazanan Amasya Plevne Ortaokulu Açık Saha Kız Hokey Grubu, ders ortasında okul bahçesindeki halı sahada antrenman yaparak şampiyon oldu. üçüncü kez.

Amasya Belediyesi’nin desteğiyle okul bahçesine şampiyon genç hokey oyuncuları için halı saha kuruldu.

Amasya Plevne Ortaokulu Açık Saha Kız Hokey Takımı, üçüncü kez şampiyon olmak için beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörleri Vedat Sarıçiçek yönetiminde normal antrenmanlarının yanı sıra ders ortasında hazırlıklarına devam ediyor.

Takım oyuncularından 8’inci sınıf öğrencisi Yağmur Kabalak, “Plevne Ortaokulu’nda okuyorum. 2 yıldır üst üste Türkiye şampiyonuyuz. Hokeye ilgim var. Turnuvamızda Türkiye şampiyonu olmak istiyoruz” dedi. Üçüncü sınıftayız. Bu yüzden okulumuza halı saha yaptılar.” söz konusu.

Beyza Köse ayrıca okulda halı saha yapılmasıyla daha verimli çalıştıklarını belirtti.

Amasya Belediye Başkanı Bayram Çelik de okulu ziyaret ederek sporcularla bir araya geldi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Çelik, ders ortasında öğrencilerin antrenmanlarını takip etti.

Çelik, öğrencilerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Gençlerimiz Türkiye Şampiyonası’nda başarılara imza atıyor. İnşallah bu heyecan ve ilgiyle önümüzdeki yıl Türkiye Şampiyonası’nda da başarılı olacağımızın sözünü veriyoruz. Hedeflerimiz” Artık uluslararası platforma da açılacağız. Biz gençlerimiz, ‘Aklı sağlam’ diyoruz “‘Sağlıklı vücutta bulunur’ deyimiyle her zaman yanlarında olduğumuzu ve onların yanında olduğumuzu aktardık. Altyapısıyla, üst yapısıyla gece gündüz yanlarındayız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu