Haber

Ankara Emniyet Müdürlüğü’ndeki AK Parti’ye kumpas iddiasında yeni bilgiler

Ayhan Bora Kaplan organize suç örgütü operasyonu sonrası bazı emniyet görevlilerinin AK Parti’ye yönelik 17-25 Aralık kumpasına benzer girişiminde bulunduğuna yönelik iddialar üzerine 3 polis müdürü görevden uzaklaştırılmıştı. Dava kapsamında yargılanan firari Serdar Sertçeli, Ankara Emniyet müdürlüğünde yaşadıklarıyla ilgili çarpıcı iddialarda bulunmuş ve bazı polislerin baskısıyla “gizli tanık” olduğunu söyleyerek bazı AK Partili isimlerin dosyaya dahil edilmesi için polis müdürleri ve memurlar tarafından zorlandığını iddia etmişti.

Sertçelik; Abdülhamit Gül, Bekir Bozdağ, Süleyman Soylu, Fahrettin Koca, Mücahit Aslan ve Hasan Doğan’a komplo kurmaya zorladığı iddia edilen Ankara Emniyeti’nden Organize Suçlar Şube Müdür Yardımcısı Ş. D. ile yaptığı görüşmenin kaydını yayınlamıştı. Organize suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve Müdür Yardımcısı görevden uzaklaştırılmıştı.

AK PARTİ VE MHP’Yİ HEDEF ALDILAR

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, “Cumhur İttifakı’na Nurcu-Okuyucu Emniyet-Yargı darbesinin adı Temiz Eller operasyonu” başlıklı yazısında konuya ilişkin ayrıntılara yer verdi.

Yazıda, “İktidara, 17/25 Aralık benzeri kumpası organize eden isimler olarak Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Şube’den sorumlu Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Şube Müdürü Kerem Gökay Öner ile Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan öne çıkıyor. Nitekim bu isimler açığa alındı ve konuyla ilgili müfettiş görevlendirildi. Ankara Cumhuriyet Savcılığı da konuyla ilgili soruşturma başlattı.” ifadeleri yer aldı.

Firari Sertçelik ile açığa alınan polis müdürlerinin yaptığı telefon görüşmelerinin kayıtlarıyla ilgili Nedim Şener, “Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Şube yetkilileri, ‘Temiz Eller Operasyonu’ adını verdikleri kumpasla Cumhur İttifakı ortakları AK Parti ile MHP’yi de hedef almışlar.” dedi.

“MHP İLE  İLGİLİ PATLAT GEÇ!”

Yazıda şu ifadeler yer aldı:GARANTİYİ ALINCA KIBRIS’TAN TÜRKİYE’YE GELMİŞ

Skandalla ilgili Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz da çeşitli iddiaları içeren yazı kaleme aldı. Saymaz’ın, “Polis, gizli tanığa ‘Yurt dışına kaç’ dedi mi?” başlıklı makalesinde, firari Serdar Sertçelik’le gerçekleştirdiği görüşmeyi aktardı.

Saymaz’ın yazısında şu satırlara yer verildi:

“İSİMLERİ SÖYLEYECEKSİN, ŞABLONU OLUŞTURACAĞIZ, İMZALAYACAKSIN!”

Sertçelik’in “kontrollü şekilde” yurt dışına kaçmasına müsaade edildiğinin öne sürüldüğü yazıda, firarinin Avrupa’ya kaçtıktan sonra Instagram’dan polislerin kendisine ulaştığı iddia ediliyor.

Saymaz’ın yazısında şunlar sıralanıyor:

Saymaz’ın yazısında, Emniyet yetkililerinin operasyon iddiasına karşı çıktığı, komiserin Sertçelik’i geri getirebilmek için bu şekilde konuştuğunu ve görüşmeleri kaydettiğini söylediklerini kaleme aldı.

Saymaz’ın yazısında, “Sertçelik’in siyasileri dosyaya sokmak için ısrarlı bir çaba içerisinde olduğunu vurguluyorlar. Dosyada siyasilerin bulunmadığının altını çiziyorlar. Ancak kayıtlarda Komiser Şevket Demircan’ın ‘MHP ile AK Parti ayrılıyorlar. Mesajlar verilmeye başlandı. Varsa bir şey patlat geç’ demesi ve ‘Temiz Elleri Operasyonu’dan bahsetmesi Emniyet’i zor durumda bıraktı.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu