Ekonomi

Apple’ın Nisan Ayı iPhone Gelirleri Yüzde 52 Arttı – Reuters

Çin hükümetine bağlı bir araştırma kuruluşunun verilerine göre, Apple Inc. şirketinin (NASDAQ:AAPL) Çin’deki akıllı telefon teslimatları Nisan ayında geçen yılın aynı ayına göre %52 oranında artarak bir önceki ayda görülen büyümeyi sürdürdü.

Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi (CAICT), Çin’de uluslararası markaların akıllı telefon teslimatlarının Nisan ayında %52 oranında artarak, bir önceki yılın aynı ayındaki 2.301 milyon adetten 3.495 milyon adede ulaştığını belirtti.

Veriler Apple’ı açıkça belirtmese de, şirket Çin pazarındaki baskın uluslararası akıllı telefon üreticisi konumunda ve bu da uluslararası markaların teslimatlarındaki kayda değer artışın öncelikle Apple’ın performansından kaynaklandığını gösteriyor.

Bu önemli artış, Apple’ın Huawei gibi yerli premium akıllı telefon üreticilerinin artan rekabetiyle karşılaştığı dünyanın en büyük akıllı telefon pazarında yılın başında daha zayıf bir performans döneminin ardından geldi.

Mart ayında Apple’ın Çin’deki teslimatları %12 oranında artarak, şirketin satışlarında %37’lik bir düşüş yaşadığı 2024 yılının ilk iki ayına kıyasla önemli bir gelişme kaydetti.

Apple’ın Çin’deki resmi Tmall mağazasında, seçili iPhone modellerinde 2.300 yuan’a (318 $) varan fiyat indirimlerini içeren güçlü promosyon çabalarının teşvikiyle satışlardaki eğilimin Mayıs ayında da devam etmesi bekleniyor.

Şubat ayında sunulan indirimin iki katı tutarındaki bu fiyat indirimi, Huawei’nin geçtiğimiz ay yeni premium akıllı telefon serisi Pura 70’i piyasaya sürmesinin ve Ağustos ayında Mate 60’ı tanıtmasının ardından geldi.

Bu makale yapay zeka teknolojisinin yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu