Haber

Avlu Balıkesir Triatlon Avrupa Şampiyonası Başlıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Triatlon Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen “Avlu Balıkesir Triatlon Avrupa Şampiyonası” 4-6 Ağustos tarihlerinde 32 ülkeden 700 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım toplantısında triatlon etkinliğinin kentin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Etkinliğin uluslararası düzeyde düzenlenmesinin ayrı bir maliyeti olduğunu ifade eden Şıldak, “Balıkesir’de hafta sonu çok heyecanlı ve spor dolu geçecek. Avlu Kongre ve Kültür Merkezi alanımızın bu iş için çok uygun olduğunu öğrendik. yüzme, bisiklet ve koşu parkuru olmak üzere 3 branşı var.İzleyiciler ve sporcular için de hayırlı olduğunu görüyoruz.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Sporculara da başarılar diliyorum.” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da yüzmenin ve koşmanın değerine işaret etti.

Triatlonun çok değerli bir spor olduğunu anlatan Yılmaz, “Triatlon etkinliği ile hem şehrimizdeki gençlerimize örnek olacak hem de tanıtımı yapılacak. Bundan sonraki hedefimiz dünya triatlon yarışlarına ev sahipliği yapmak. Herkese çok teşekkür ediyorum. Çevre illerde yaşayan vatandaşlarımızı turnuvayı izlemeye davet ediyorum.” sözlerini kullandı.

Avrupa Triatlon Birliği İdari Konsey Üyesi Herwig Grabner, Balıkesir’in şampiyona için uygun bir konumda olduğunu belirtti.

Havuzun çok iyi olduğunu vurgulayan Grabner, “Hava şartları yarışçılarımız için çok uygun, erkekler ve bayanlar kategorilerinde takım yarışları olacak.” söz konusu.

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, Balıkesir’in triatlon sporuna çok değerli katkılar sağladığını belirterek, “Avrupa’da ve dünyada böyle bir parkur yok, doğal olmayan bir havuz gibi yerleştirilmiş su yolu. Etrafına AVM yerleştirildi. çok sıkışık bir parkuru var.. Buraya gelen yabancılar çok olumlu etkileniyor.Görüş açısından başarılı bir organizasyon olacağını şimdiden söyleyebilirim.” değerlendirmesini yaptı.

Konuşmaların ardından Grabner; Vali Şıldak, Başkan Yılmaz’a ve Federasyon Lideri Yalçınkaya’ya altın madalya takdim etti.

“Güç seninle” sloganıyla Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek şampiyona, gençler, elitler ve ulusal bayrak yarışlarının ardından 6 Ağustos Pazar günü düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.

arifiye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu