Haber

Avustralya Sağlık Bakanı: Yabancı Doktorlar Sağlık Sistemini Düzeltmekte Kritik

CANBERRA, 5 Şubat (Xinhua) — Avustralya Sağlık Bakanı Mark Butler, daha fazla yabancı doktoru çekmenin sağlık sistemini iyileştirmek için kritik öneme sahip olduğunu söyledi.

Bakanın pazar günü yaptığı açıklamaya göre aile hekimliği muayenesi ve bu muayene kapsamında; Daha fazla yabancı sağlık çalışanını Avustralya’ya çekmenin ve mevcut niteliklerinin tanınmasını sağlamanın yolları araştırılmalıdır.

Federal hükümet, eyalet ve bölge liderleri Cuma günü, sağlık sistemindeki yaygın sorunlar ele alınmadan önce aile hekimliği sisteminin bu yıl içinde gözden geçirilmesi gerektiği konusunda anlaştılar.

Avustralya’nın sağlık sistemi Medicare’in 40 yıllık tarihinin en kötü dönemini yaşadığını söyleyen Butler, ülkeye daha fazla aile hekimi getirilmesinin tüm sistem üzerindeki baskıyı azaltacağına inanıyor.

Sky News Australia’ya verdiği demeçte, “Bu, yurtdışına gitme ve Avustralya sağlık sistemi için doktorları, hemşireleri ve diğer sağlık uzmanlarını işe alma ve onları Avustralya’ya getirme meselesidir” dedi.

Hükümet ayrıca, eczacıların genel şikayetler için bir pratisyen hekimin onayı olmadan ilaç yazmasına izin verilebileceğinin sinyalini verdi.

Avustralya Eczacılar Birliği’ne göre bu önlem alınırsa her yıl 6,5 milyon kişi aile hekimine gitmek zorunda kalmayacak.

Butler, sağlık çalışanlarının eğitimlerinin sunduğu kapasiteyi sonuna kadar kullanmamasının “mantıklı olmadığını” vurguladı.

haber-inhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu