Haber

Ayvalık, TYF Yelken Ligi 2. Ayak Yarışlarına da ev sahipliği yapacak

Ayvalık, Kasım ayında yapılan ILCA 1. Ayak Yarışları ve Milli Kadro elemelerinin ardından, Yelken Federasyonu tarafından Şubat ayında düzenlenecek TYF Yelken Ligi 2. Ayak Yarışlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık’ın yelken ve rüzgar sörfü gibi yarışlarla su sporları merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

Başkan Ergin, “Türkiye Şampiyonası’nın ilk ayağı 14-19 Şubat 2023 tarihlerinde Ayvalık’ta yapılacak. Milli Takım elemeleri de yapılacak. Ayvalık’ta su sporlarını daha aktif hale getirmeyi ve gelecekte Ayvalık’ta uluslararası su sporlarını gerçekleştirmeyi hedeflemek ümidimiz ve hedefimizdir. Bu konuda iddialıyız” dedi.

Geçen yıl kasım ayında Ayvalık denizinde üç gün olağanüstü bir yelken şöleni yaşandığını hatırlatan Lider Ergin, kentteki tesislerde turizm açısından yansımalar olduğunu ve işletmelerden güzel geri dönüşler aldıklarını söyledi. Ergin, “Yelken yarışları Ayvalık’a ayrı bir canlılık ve hareketlilik getirdi. Denizimizin güzelliği, kumsallarımız, rüzgarımız, denizlerimizin temizliği bu organizasyonlarla vizyon kazanıyor.Tüm sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

14-19 Şubat 2023 tarihleri ​​arasında Ayvalık Belediyesi’nin katkılarıyla Ayvalık Yelken ve İhtisas Kulübü, Cunda Rüzgar Sörfü ve Yelken Kulübü ev sahipliğinde Techno 293 ve IQ Foil, IQ Foil Youth, IQ Foil Junior sınıfları düzenlenecektir. Milli Takım Seçme Yarışlarının durumu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu