Haber

Bakan Karaismailoğlu: Adıyaman’ı ayağa kaldıracağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, depremde büyük yıkımın yaşandığı Adıyaman’ın eski haline getirilmesi için gerekli tüm çalışmaların yapılacağını söyledi.

Depremin olduğu ilk günden beri kentte bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, gidenlerin dönüşü için Adıyaman’ı bir bütün olarak ayağa kaldırmak zorunda kaldıklarını söyledi. Bakan Karaismailoğlu, kent ekonomisinin canlanması için bir an önce üretime geçilmesi gerektiğine işaret ederek, “İlimizi ayağa kaldırıp ekonomisini canlandırmamız gerekiyor. Çalışanlarımız ailelerinin yanında kalıyor.Depremden sonra göçmen vatandaşlarımızdan Adıyaman’da büyük bir göç yaşandı.Anavatanlarına dönüşleri ekonomik ve ticari hareketlilik ve dönüşleri için bir sebep olacaktır.Katar ve dost ülkelerden gelen konteynerler yola çıkmıştır. . Önümüzde Ramazan ayı var, Ramazan ayı için hazırlık yapıyoruz. Vatandaşlarımızı ziyaret edeceğim” dedi.

Çok zorlu bir süreci yönettiklerine işaret eden Bakan Karaismailoğlu, “Devletimizin tüm kurumlarıyla birlikte çok büyük bir ekiple deprem bölgelerinde hızla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Adıyaman’ın doğalgaz ve elektrik sorununu çözüyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Enkazın altında arama yapıyoruz. Tüm kurtarma çalışmalarımızı tamamladık. Adıyaman genelinde molozların çoğunu kaldırdık. Yıkılması gereken yerlerin planlarını yaptık. Adıyaman’da yapılacak konutların hem bölgeleri hem de koşulları ile ilgili çalışmalar yapıldı. Bundan sonraki planlama ve çalışmalarımız yaşam alanlarımızı oluşturmak için yapılacak” dedi. Kalanların da yaşam kalitesinin artması adına konteyner kentlere taşınacağını anlatan Bakan Karaismailoğlu, “Bir yandan kararlılık yeni alanların açılması ve inşaatların başlamasıyla birlikte çadır kentlerde yaşayan vatandaşlarımız konteyner kentlere taşınacak. Çaresizlikle ilgili çalışmalarımızı yapacağız. Altınşehir Mahallesi’ndeki 1800 konteynerlik alanımızda yarından itibaren misafirlerimizi ağırlamaya başlayacağız. İlimizin doğusunda yer alan otogar ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresinde prefabrike yaşam alanlarına yönelik altyapı çalışmaları devam ederken, ilimizin güneyinde ise prefabrike kesikli konutlarımızın çalışmalarına başlanmıştır” dedi.

?

– Adıyamanhaberartova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu