Haber

Bakan Özhaseki, afet bölgesi için yeni formülleri Kabinede açıklayacak

ANKARA (İĞFA)– Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, göreve gelir gelmez ilk saha ziyaretlerini deprem bölgesine yaptı.

Bakan Özhaseki, depremden etkilenen 11 ilde afet evlerimizin hızla arttığını belirterek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Deprem Bölgesi için üzerinde çalıştığımız yeni formüller var. Yaptırmadan vatandaşlarımıza güvenli ve sağlam konutlar sağlayacağız. acı çekiyorlar” dedi.

https://twitter.com/mehmetozhaseki/status/1667796629573738496

Hatırlanacağı üzere Bakan Özhaseki, ilk ziyaretini yaptığı Adıyaman’daki uyum toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Bu 100 yılın felaketi değil. Yüzyılın felaketidir. Bu topraklar üzerinde yaşamaya başladığımız bin yılda, medeniyet kurduğumuz bin yılda başımıza gelebilecek en büyük felaketle karşılaştık. Çünkü 11 ilimizi ilgilendiriyor. 14 milyon insanımızı etkiliyor. 850 bin bağımsız bölüm ise hasarlı, yıkılmış veya yıkılmak üzere. Bütün bunların telafi edilmesi gerekiyor. Her şeyden önce canımızın en kıymetli 50 binini toprağa verdik. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kalanlara sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu