Haber

Bayraklı’da Hareketlilik Var!

Bayraklı Belediyesi, yeni ulaşım sistemleri geliştirmeyi, bisiklet ve yaya yollarını artırarak emisyon hacmini azaltmayı hedefleyen Avrupa Hareketlilik Haftası’nı bu yıl çeşitli etkinliklerle kutlayacak. 16-17 Eylül tarihlerinde iki gün sürecek festival kapsamında Bayraklı sahilinde spor faaliyetleri ve yarışlar düzenlenecek. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, herkesi Bayraklı’ya hareket katmaya ve bu büyük coşkuya ortak olmaya davet etti.

 

2 GÜN BOYUNCA ETKİNLİK

Bayraklı Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde 16 ve 17 Eylül tarihlerinde Bayraklı Havuz Cafe önünde çeşitli etkinlikler düzenleyecek. ‘Enerjinizi geleceğe saklayın’ ve ‘Şehrinizi keşfedin’ sloganlarının yer aldığı yolda, toplu taşıma kullanımı, günlük hareketlilik oranı, ulaşım sistemlerinin geliştirilmesi gibi konularda farkındalık yaratılacak. Bu kapsamda zumba, yoga, tekvando, karate, kick boks, güreş gösterileri, voleybol ve cornhole turnuvaları ile atletizm müsabakaları 16 Eylül günü saat 17.00’de gerçekleştirilecek. Basketbol şenliği kapsamında 17 Eylül Pazar günü saat 17.00’de küçük penaltı atışları, basketbol, ​​halat çekme, çuval ve hayatta kalma parkur müsabakaları, mısır deliği turnuvası ve 3’lü gruplar halinde maçlar düzenlenecek. Ücretsiz etkinliklere dileyen herkes katılabilir.

 

BAYRAKLI’YA HAREKET KATALIM!

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Gelecek nesillere karşı sorumluluğumuz var. Bu bağlamda daha yaşanabilir ve saf bir Bayraklı’yı hedefliyoruz. Her yıl çeşitli etkinliklerle bilinçlendirme faaliyetleri yürütüyoruz. Hareketlilik haftası etkinliklerimiz de bu etkinliklerden biri. Karbon salınımının azaltılması, toplu taşımanın değeri, alternatif ulaşım sistemlerinin geliştirilmesi gibi konulara dikkat çekmek istiyoruz. “Bayraklı sahilinde düzenleyeceğimiz etkinliklere herkesi Bayraklı’ya heyecan katmaya bekliyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu