İş

CNO Financial, 2023’ün 3. çeyreğine ilişkin kazançlarını açıkladı ve primlerde büyüme gösterdi

CNO Financial Group Inc (NYSE:CNO) geçtiğimiz günlerde 2023 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıklamış ve net kârın önceki yıla göre 167,3 milyon dolar azalmasına rağmen net faaliyet gelirinin 101,3 milyon dolara yükseldiğini belirtmişti. Sigortacı ayrıca, güçlü sigortalama marjları, net yatırım geliri sonuçları ve teknolojiye dayalı girişimler ve yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi gibi faktörlerin etkisiyle, segmentleri genelinde yeni yıllık primlerde artış olduğunu bildirdi.

Şirketin toplam yeni yıllıklandırılmış primleri tüm iş kollarındaki güçlü büyümeyi yansıtacak şekilde %13 arttı. Sağlık sigortası yeni yıllık primleri %14, hayat sigortası primleri %11, Tüketici Bölümü primleri %9 ve İşyeri Bölümü primleri %36 oranında artış gösterdi.

CNO Financial ayrıca acente sayısında da ciddi bir artış olduğunu duyurdu. Temsilci sayısı Tüketici Bölümünde %9 artarken, İşyeri Bölümünde %24 gibi etkileyici bir artış görüldü.

Bu gelişmelere ek olarak CNO Financial, Bermuda iştirakini kurarak ilk reasürans işlemini de bu dönemde başlattı. Hareket, şirketin operasyonlarını çeşitlendirme ve mali konumunu güçlendirme yönündeki daha geniş stratejisinin bir parçası olarak görülüyor.

InvestingPro İçgörüleri

InvestingPro’nun gerçek zamanlı bilgi ve ipuçlarını kullanarak CNO Financial’ın performansı ve gelecek beklentileri hakkında daha fazla bilgi edinebiliriz.

İlk olarak InvestingPro’nun bilgileri, CNO Financial’ın 2730 milyon dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna ve 52,14’lük bir F/K oranına sahip olduğunu ve bunun da yüksek bir faiz katsayısına işaret ettiğini vurguluyor. Şirketin 2023 yılı 2. çeyreği itibarıyla son on iki aylık geliri %4,46 büyümeyle 3907,7 ​​milyon dolar olarak gerçekleşti. Aynı dönemdeki brüt kar, %41,66’lık bir marja karşılık gelen 1628,1 milyon dolar oldu.

InvestingPro Tips, şirketin güçlü kazançlarının temettü ödemeye devam etmesine izin vermesi gerektiğini öne sürüyor; uygulama yönetimi bunu 12 yıl üst üste sürdürdü. CNO’nun likit varlıklarının kısa vadeli yükümlülüklerini aşması da bunu desteklemektedir.

Ancak 2 analistin önümüzdeki dönem kazançlarını aşağı yönlü revize ettiğini ve bu yıl net karında düşüş beklendiğini belirtmekte fayda var. Bu endişelere rağmen analistler şirketin bu yıl da kârlı kalacağını öngörüyor ve bu eğilim son on iki ayda da devam ediyor.

Daha fazlasını öğrenmek isteyenler için InvestingPro, yatırım kararlarına rehberlik edecek birçok ek ipucu ve veri noktası sunmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

dodurgaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu