Yaşam

Çocuklar için peri masalı: Akıllı Kızlar Devlere Karşı

İngiliz çocuk edebiyatının üretken yazarı Michael Rosen’den; Herhangi bir sorunun bir ölçüde kurnazlık, biraz cüretkarlık ve bir tutam hassasiyetle üstesinden gelinebileceğini gösteren düşündürücü iki hikaye: Zeki Kızlar Devlere Karşı.

Kitap, ister kocaman bir ayı, ister heybetli bir kral olsun, herkesin kendine göre bir zaafı olabileceğini hatırlatıyor ve aklın ışığında yürümenin bizi her zaman daha güçlü kılacağını vurguluyor.

Yazar, yarattığı masal kahramanları aracılığıyla çocuklara; Büyük sözü dinlemek, sözlerin esiri olmamak, güçlüye boyun eğmemek gibi kıymetli öğütler vermeyi de ihmal etmez.

Kitap hakkında…

Arkadaşlarıyla oynamak için evden çıkan küçük Marsha, anneannesinin sözlerini duymazdan gelerek ormanın derinliklerinde kaybolduğunda kendini kocaman bir boz ayının kaslı patileri arasında bulur. Bay Ayı, önemsediği ev işleriyle ilgilenecek birini bulmanın keyfini çıkarmaya hazırlanırken başına geleceklerden habersizdir.

Sayfa: 72

dahiyane planlar

Zeki Marsha’nın kötü ayıya diz çöktürecek güzel kokulu ve lezzetli bir oyunu var. Nitekim Kayla, Sıkılmış Kral’ı eğlendirmek adına, ‘En Büyük Yalancı’Aynı anda sadece büyük ödülü değil yüz altını da kazanabileceği dahiyane bir plan üzerinde çalışıyor.

haberguneysinir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu