Haber

Darphane’den personel alım ilanı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, 4857 sayılı İş Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere 25 adet işçi alımı için Resmi Gazete’de ilan yayımladı.

İlana göre işçi kadrosuna yerleşen adaylar 2 aylık deneme sürecinde yasal asgari ücretle göreve başlayacaklar. İlan kapsamında ihtiyacın 4 katı kadar başvurunun alınmasının ardından deneme sürecine başlayacak adaylar sözlü mülakat ile belirlenecek.

Bu kapsamda Darphane’ye 10 matbaa işçisi, 6 vasıflı işçi, 3 dökümcü, 2 metal pres makinesi operatörü, 2 makine bakım onarımcısı, 1 forklift operatörü ve 1 kaynakçı alınacak.

Başvurular ise İŞKUR internet sitesi üzerinden 22-26 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Alınacak kişilerin 4 katından fazla başvuru olması halinde ise kura çekimi gerçekleştirilecek.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Darphane Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin, son dönemde küçük atölye tarzı yerlerde sahte altın üretiminin arttığına işaret ederek vatandaşı uyarmıştı.

Abdullah Yasir Şahin, piyasada merdiven altı üretimin arttığı yönünde bilgiler aldıklarına işaret ederek, “Cumhuriyet altınları 916.66 milyem yani 22 ayardır. Sahteciler ürünün içerisindeki saf altın miktarını düşürerek ayarıyla oynuyor; 22 ayar olması gereken ürünü aslında daha düşük ayarda üretiyorlar” dedi. Bu altınların küçük atölye tarzı yerlerde, amatör bir şekilde ve küçük makineler ile üretilebildiği bilgisini veren Şahin, “Üretici ayarını düşük yaptığı için kuyumculara da daha düşük fiyattan satabiliyor. Bu küçük marjları kâr olarak gören bazı kuyumcular da bu ürünleri sahte olduğunu bile bile alıyor ve vatandaşlarımıza satıyor” yorumunu yapmıştı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu