Haber

Diyarbakır’da iki yerleşim yerine 15 gün giriş yasak!

Diyarbakır Acente / DİYARBAKIR (İGFA) –Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır’ın Dicle ilçesine bağlı Kurşunludüzü ve Görüse Dağı Bölgelerinin millî güvenlik ve asayişin sağlanması amacıyla 19 Mayıs-2 Haziran tarihleri ​​arasında 15 gün süreli “Geçici Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edildiğini duyurdu.

Diyarbakır’ın Dicle ilçesine bağlı Kurşunludüzü ve Görüsü bölgesinin “Geçici Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmesine ilişkin Diyarbakır Valiliği’nden yazılı açıklama yapıldı.

Yazılı açıklamada; “Milli güvenliğin, kamu düzeninin ve kamu yararının sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla; Diyarbakır İli Dicle İlçesi Kayı, Kırkpınar ve Kurşunlu Mahalleleri sınırlarında yer alan Kurşunludüzü, Görüse Dağı Yöresi; Diyarbakır Valiliği; Milli güvenliğin, kamu düzeninin ve kamu refahının sağlanması, suçun önlenmesi ve oburların hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla; 19 Mayıs 2023 orta saat:00.01(Dahil) – 02 Haziran 2023 saat 23:59(Dahil)(15) gün arasında “Geçici Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiştir. Vatandaşlarımız; Bu tarihler arasında can ve mal güvenliği açısından söz konusu alana izinsiz girilmesi yasaktır. 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 66’ncı maddesi, yasağa uymayanlar hakkında yeterli cezai işlem uygulanacaktır. kelimeler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu