Yaşam

Gölcük’te Sanat Dolu Hafta Başladı

Gölcük Belediyesi ve Gölcük Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle; 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri başladı.

Kültür-Sanat kenti Gölcük’te 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası sanat dolu etkinliklerle başladı. Gölcük Belediyesi ve Gölcük Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen etkinlikler; Gölcük Halk Eğitim Merkezi bahçesinde düzenlenen törenle başladı. Folklor ve bando gösterileri ile başlayan törende Gölcüklü kadınların el emeği göz nuru eserleri sergilendi.

BU SERGİDEKİ EL İŞLERİ

Etkinliklerin açılışına Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, Halk Eğitim kursiyerleri ve vatandaşlar katıldı. Açılışın ardından Lider Sezer, kadınlar tarafından üretilen el işlerinin sergilendiği sergiyi gezdi. Önder Sezer daha sonra Erasmus Yetişkin Eğitimi Akreditasyonunu tamamlayanlara belgeleri takdim etti.

ETKİNLİKLERDE SANATA DAİR HER ŞEY VAR

Etkinlikler kapsamında 2 Haziran Cuma günü saat 10:00’da Siretiye Hayat Center’da el nakışı ve dikim işleri standı kurulacak. Etkinlikler, 5-7 Haziran tarihlerinde Kazıklı Kervansaray Kültür Binası’ndaki GÖLMEK yıl sonu standı ile devam edecek. Sanat dolu hafta, 7 Haziran Çarşamba günü saat 20:00’de Kazıklı Kervansaray Kültür Binası’nda gerçekleştirilecek olan Klasik Sanatlar Gecesi ile sona erecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu