Haber

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu: Ülkemizin kurucusuna yönelik düşmanlık kabul edilemez

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, “Ülkemizin kurucusuna ve Cumhuriyetimize yönelik küstahlık ve düşmanlık elbette kabul edilemez. Son dönemde saldırıların artmasının nedeni kurumların görevlerini yerine getirememesi ve aradaki uçurumun yarattığı cesarettir.” Biz yargı sistemiyle uğraşıyoruz.”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Severli, Erzurum’da faaliyet gösteren bir restoranda sosyal medya hesabından canlı yayında Hacı Mustafa Atmaca isimli vatandaşın Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına hakaret etmesi üzerine açıklama yaptı. Zorlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Ülkemizin kurucusuna ve Cumhuriyetimize yönelik ilgisizlik ve düşmanlık elbette kabul edilemez. Bugün Erzurum’da bir vatandaşın sosyal medya hesabı üzerinden Atatürk’ümüzü ve Cumhuriyetin değerlerini hedef aldığını görüyoruz. Bu sabah, Avukat, bu kişi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.Aslında sonuncusu da bu dönemde bu tür saldırıların artmasının nedeni kurumların görevlerini yerine getirememesi ve aradaki boşluğun yarattığı cüretkarlıktır. Bahsedilen durumdan ve yaşanan süreçlerden de anlaşılacağı üzere adalet ve adil yargılanma unsurları boş bırakılarak vatandaşların hakaret edici eylemleri meşrulaştırılma olanağı bulmaktadır. Cumhuriyet, “Yasanın bize verdiği araçları kullanmaktan kaçınmayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu