Haber

Kabine toplantısı ne zaman yapılacak? Bugün kabine toplantısı var mı? Kabine toplantısı hangi gün?

Ülke gündeminin tartışıldığı kabine toplantısının saati merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen görüşmenin tarihini merak edenler haberimizde yer alıyor. Peki bugün kabine toplantısı var mı? Kabine toplantısı ne zaman yapılacak? Kabine toplantısı hangi gün? İşte tüm merak edilenler…

KABİN TOPLANTISI NE ZAMAN?

Yeni kurulan kabine ile görüşmenin ne zaman gerçekleşeceği merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek kabine toplantısı 14 Haziran Çarşamba günü yapılacak. ekonomibahisler gündemde olacak.

28 Mayıs seçimlerinde yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, yurt dışı ziyaretlerine başlıyor. Bugün KKTC’ye gidecek olan Erdoğan, yarın Azerbaycan’a gidecek.

İLK DURAK KKTC

Kabineyi kuran ve çalışmalarına hız veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimden sonra ilk ziyaret ettiği ülkelerin geleneğini bozmuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün ilk kez Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gidecek. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüşecek. Türkiye’nin Kıbrıs sorunu ve Doğu Akdeniz’deki yol haritası hakkında mesajlar verecek. Bağlantı Başkanlığı, Ada’daki gelişmelerin bölgesel ve küresel boyutlarıyla detaylı bir şekilde ele alınacağını duyurdu.

YARIN AZERBAYCAN’A

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Azerbaycan’ı ziyaret edecek. Meslektaşı İlham Aliyev ile görüşecek. İki lider, Ankara-Bakü hattındaki işbirliğini daha da artırmayı değerlendirecek. Erdoğan ve Aliyev, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki diyalog sürecinde kaydedilen ilerlemeyi de görüşecek. Kafkasya’da kalıcı barış ve istikrarın sağlanması için mesajlar verilecek.

haberkeles.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu