Haber

Kozan Belediyesi 10 Bin Metrekare Spor Kompleksi İnşa Ediyor

Kozan Belediyesi’nden 10 bin metrekare sporKompleksin inşaatına başlandı.

Kozan Belediyesi, spor alanında kalıcı eserler bırakmak, fiziksel aktivite düzeyini artırarak sağlıklı ve sportif bir toplum oluşturmak, spor ruhunu tüm kitlelere yaymak, özellikle gençleri ve çocukları yönlendirmek amacıyla hizmet ve yatırımlarına devam ediyor. kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora yönelmelerini sağlamak. Spor kompleksi Tavşantepe Mahallesi’nde 10 bin metrekarelik alanda hizmet vermeye başlayacak. Bölgede 4 adet normal büyüklükte tenis kortunun yanı sıra çocuklar için macera oyun alanı, tribünler, amfi tiyatro ve kafeterya gibi birçok sosyal bölümün yer alacağı tesis için bölgeye örnek bir proje gerçekleştirilecek.

Tacittin Kuruoğlu, “Beden eğitimi öğretmeni ve tenis antrenörüyüm. Kozan Belediyesi tesislerindeyiz. Kozan’da belediyeye ait iki adet tenis kortumuz var. Kozan Belediyesi bu tesisleri yetkililer eşliğinde bizlere sunuyor. Artık elimizde var. Liderimizin yeni bir saha yaptıracağını öğrendik. Kortlarımız yapıldığında milli lojman haline gelecek. İnşallah ev sahipliği yaparız. Tenis pandemiyle rehavete kapılmaya başladı. 4 yıl aradan sonra ilk turnuvaya 12 kişiyle başladık. Son olarak 2 Haziran’da düzenlediğimiz turnuvaya 100 kişi başvurdu. Bunlar sadece oynayabilenler ve aşağıda antrenman yapanlar da var. Bunlarla Kozan Kozan Belediyesi’nde teniste büyük başarılara imza atacağız” Başkanımız Mimar Kazım Özgan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Kozan Belediyesi Peyzaj Mimarı Fethiye Semerci, “Tenis kortu ve park projemizi oluşturduk ve sahada çalışmalara başladık. Gençliğe ve spora verdiği önemle projelerimiz devam ediyor. Tavşantepe’de yapılacak proje teşvik açısından değerli. Her yaştan insanın ilgi odağı olacak spor faaliyetleri, ulusal ve uluslararası spor.” “Futbol maçlarına ev sahipliği yapabileceğimiz projemize başladık. 11 bin 300 metrekare alana sahip olan projede 2500 metrekare 4 tenis kortu, 1 kafeterya, dinlenme alanı, amfi tiyatro, macera alanı yer alıyor. parkuru, çocuk oyun alanı ve halı alanı, otoparkı ve idari binası var” dedi.

Belediyeye ait alana spor kompleksi ve hizmet binası yapılmasına yönelik proje çalışmalarına başlandı. Tesisin en kısa sürede tamamlanarak gençlerin hizmetine açılacağı öğrenildi. – ADANA

sarigolajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu