Haber

Putin ile Erdoğan arasındaki görüşmeyi değerlendiren Peskov, şunları söyledi: İlk bölüm oldukça yapıcıydı

İki lider ve beraberindeki heyetler arasında görüşme 1,5 saatsürdü. Kremlin Basın Bürosu’Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, yaklaşık 1,5 saat süren geniş katılımlı toplantıların sona erdiği belirtildi.

Açıklamada, Putin’inVe Erdoğan’ınGörüşmelerin çalışma yemeği kapsamında devam edeceği kaydedildi.

Liderlerin çalışma yemeğinin ardından ortak basın toplantısıKameraların karşısına çıkması bekleniyor.

Peskov: Görüşmelerin ilk kısmı iyi geçti

Kremlin Sözcüsü Dimitri PeskovPutin ile Erdoğan arasındaki görüşmelerin ilk bölümünün oldukça yapıcı geçtiğini ve tarafların birçok alanda ‘zamanlı hareket ettiğini’ belirtti.

Peskov, Soçi’de Rus ve Türk tarafları arasında yapılan görüşmelerin sonunda Herhangi bir belge imzalanması planlanmamaktadır.belirtti.

Bakanların ve çalışma grubu liderlerinin çok detaylı raporlar sunduklarını anlatan Peskov, şunları kaydetti: “Tam teşekküllü bir bilgi alışverişi gerçekleşti. Her alanda bir nevi senkronizasyon, ‘saat ayarı’ gerçekleştirildi. İkili ilişkilerin kapsamlı bir analizi yapıldı.”sözlerini kullandı.

Peskov: Rusya ve Türkiye savunma bakanları farklı bir toplantı yaptı

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, yaklaşık 3 saat süren görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki görüşmenin geçtiğini ve ‘saat ayarı’ yapıldığını belirtti.

Peskov, Türkiye’deki seçimlerin ardından kurulan yeni kabinenin ikili ilişkilerin gündemini etkilemediğini belirterek, Rusya ve Türkiye savunma bakanlarının farklı bir toplantı yaptığını belirtti.

marmaraereglisi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu