Haber

Tarım Kenti Çumra Dev Bir Organizasyona Ev Sahipliği Yaptı

Çumra Belediyesi’nin düzenlediği 2. Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Günü tamamlandı. Bölgedeki çiftçileri yerel ve ulusal tarım kolları paydaşlarıyla buluşturan 4 gün süren etkinliklerin son gününde ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

Tarımın başkenti Çumra dev bir düzenlemeyi geride bıraktı. Çumra Belediyesi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Festivali, çeşitli etkinlikler ve çeşitliliğe dayalı eserlerin sergilenmesiyle 4 gün boyunca ziyaretçilerine şenlik havası yaşattı. Traktörden biçerdöverlere, tarımsal mekanizasyondan hasat makinelerine, bitki beslemeden sulama sistemlerine kadar pek çok farklı eserin sergilendiği festivalde, katılımcı firmalar yeni geliştirdikleri son teknolojileri sergileme fırsatı buldu. Tarım ve hayvancılıkta kullanılan yeni eserler hakkında bilgi alan çiftçiler, düzenlemeden duydukları memnuniyeti dile getirerek, bu imkanı sağlayan Çumra Belediye Başkanı Recep Candan’a teşekkür etti. Çumra Tarım ve Hayvancılık Günü 4 gün sonra yerel ve çevre illerden 10 bin ziyaretçiyi ağırladı.

 

“Çumra’nın Ekonomisine ve Sosyal Hayatına Olumlu Katkı Sağladı”

Çumra Çatalhöyük Tarım ve Hayvancılık Günü’nü değerlendiren Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, organizasyonun tarım ve hayvancılık dairelerinin Çumra ve bölge üretimine ve ekonomisine olumlu ivme kazandırdığını belirtti. Katılımcıların ve ziyaretçilerin ilgisinden memnun olduklarını belirten Candan, “Çumra’nın ekonomik ve sosyal kalkınmasına olumlu katkı sağlayan festivalimize tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren önemli firmalar katıldı. Traktörden tohuma, hayvancılık ekipmanlarından sulama sistemlerine, tarımsal mekanizasyondan tarımsal ilaçlama yöntemlerine kadar sergilenen ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 

“Hedefimiz Daha da Büyütmek”

Başkan Candan, açıklamalarına şu cümlelerle devam etti:

“Yalnızca yerel bazda değil, bölgesel alana da yayılan tarım ve hayvancılık festivalimiz, bu yıl öngördüğümüz ziyaretçi sayısını aşarak onbinlerce vatandaşımızın ve vatandaşlarımızın yoğun ilgisiyle karşılandı. özellikle çiftçilerimiz. Ayrıca bu keyifli düzenlemeye renk katmak amacıyla yerel sanatçılarımızın sahne aldığı ve vatandaşlarımızın yine yoğun ilgi gösterdiği konserler düzenledik. Ziyaretçilerimizden gördüğümüz destek ve ilgiden belediye olarak gurur duyuyoruz. Amacımız çalışmalarımız ve vizyonumuz doğrultusunda önümüzdeki yıllarda faaliyetimizi genişleterek tarım ve hayvancılıkla ilgili çalışmalarımızı il ve bölge dışında ülke genelinde tanıtmaktır” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

madenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu