Haber

74 yaşındaki baba, hasta oğlunun tedavisi için yardım bekliyor

MUSTAFA USTA

Sinop İlçede yaşayan 74 yaşındaki Aziz Kiraz ise, “Oğlumun Samsun’a tedavi için gönderilmesi için esnaftan maddi yardım aldım. Sağdan sola çaba göstererek çocuğum için bir şeyler yapmaya çalışıyorum. 7 bin mi? -Tek lira yeterli para mı? Ev kirası, elektrik, su, doğalgaz, konut “Para ihtiyaç ve market giderlerinden dolayı yetmiyor. Sonuca ulaşmak çok zordur. Utandığım için kimseden para isteyemiyorum” dedi.

Sinop’ta yaşayan ve hipoemi hastası olan 74 yaşındaki Aziz Kiraz, hasta oğlunu her hafta tedavi için Samsun’a gönderdiğini söyledi. Maddi durumunun yeterli olmadığını, yardımsever vatandaşlardan ve devletten yardım beklediğini kaydeden Kiraz, şöyle konuştu:

“UTANDIĞIM İÇİN KİMSEDEN PARA İSTEMİYORUM”

“Tansiyonum düşük. Tedavi için Samsun’a gidiyorum. Oğlumun hastalığı beyinden. Tedavi sonucuna göre doktor durumu tam olarak açıklayacak. Her hafta Samsun’a gidiyor. Oğlumun eşi çalışıyor. Dokumacılık yapıyor.Evde oğluma bakacak kimse olmadığından onu yanımıza aldık.O yaşıyor.Onun evi de kiralık benim evim de kiralık.Emekli maaşım 7 bin küsur lira.Çalışıyoruz. Sağdan soldan yardım alarak idare ediyorum. Oğlumu Samsun’a tedavi için göndermek için esnaftan maddi yardım aldım. Sağdan sola çaba göstererek çocuğum için bir şeyler yapmaya çalışıyorum. 7 bin. Birkaç lira yeter mi? Kira, elektrik, su, doğalgaz, evin ihtiyaçları, market masrafları göz önüne alındığında yeterli değil, geçinmek çok zor, kimseden para istemeye utanıyorum, alışık değilim böyle şeylere. Bir şey var, emeklilerden özür diliyorum, çünkü iktidardakiler hep bizi unutuyor, dilek tutsunlar istiyorum. 3-5 liralık maaş zammı ile bizi aç, perişan ettiler. Taban fiyatın üzerinde ücret alıyorduk, şimdi asgari ücretin altındayız. Acı çekmek diye bir şey yoktur. Çocuk her hafta Samsun’daki hastaneye taksinin arka koltuğunda yatarak gidiyor. Otobüsle gidemez. Taksi paraya mal olur. Haftalık, her gittiğinde masrafı 1.500 lira civarında oluyor. Her hafta maaş alamıyorum. “Bir yerden para bulup gönderiyorum.”

Kaynak: ANKA / Sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu