Haber

Abdurrahman Tutdere, Sincik’ten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi: “Konteynerlerin Mevsim Koşullarına Uygun Hale Getirilmesi veya Değiştirilmesi…

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’ın Sincik ilçesinde vatandaşların sorunlarını dinledi. Tutdere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi: “Vatandaşlar bu konteynerlerde kışı nasıl geçireceğiz diye düşünüyor. Sağlanan konteynerlerde malzeme sıkıntısı var, klima yok. Dolayısıyla kışa hazırlık açısından, Konteynerlerin mevsim şartlarına uygun hale getirilmesi veya değiştirilmesi gerekiyor.”

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman Sincik’te vatandaşların sorunlarını dinledi. Tutdere şunları söyledi:

“Sincik her seçimde iktidara çok yüksek oy veren bir ilçe. Ancak bugün yaptığımız istişarelerde depremden sonra hükümetin Sincik’e yeterince ilgi göstermediğini gördük. Özellikle İnlice ilçesinin vatandaşları. Aylar geçmesine rağmen sorunları çözülmedi ve Sivrice depreminden kalan eksiklikler hala devam ediyor.Sivrice sarsıntısında evleri ağır hasar gören vatandaşlarımızın bir kısmının temelleri atıldı, bir kısmının ise atılamadı. Hatta bugüne kadar bir yer için bile seçilmişti.O günden bu güne kadar vatandaşlar mağdur oldu.

VATANDAŞ KONTEYNERDEKİ KİŞİYİ BEKLEYEMİYOR”

Verilen kaplar iklim şartlarına uygun değildir. Vatandaşlar kışı bu konteynerlerde nasıl geçireceklerini düşünüyor. Sağlanan konteynerlerde ekipman eksikliği var, klima yok. Bu nedenle kışa hazırlık açısından öncelikle konteynerlerin mevsim şartlarına uygun hale getirilmesi veya değiştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca hem İnlice’de hem de Sincik’in diğer köylerinde yerin bir an önce belirlenmesi büyük önem taşıyor. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza çağrıda bulunuyoruz: Sincik sizin şampiyon olduğunuz bir ilçedir. Şampiyon olduğunuz ilçenin vatandaşları ve Adıyaman halkı, depremin yaralarını sarmak için sizden daha fazla destek bekliyor. Adıyaman’ın dört bir yanındaki tüm vatandaşlarımız adına hükümeti, İçişleri Bakanlığını, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığını davet ediyoruz. Kış koşulları yaklaşıyor, mevsim koşulları kötüleşecek. Yurt dışında olup barınma sorunu çözülemeyen vatandaşlarımız var. Acele edin, vatandaşlarımızın daha fazla mağduriyet yaşamaması için önlem alın. Tüm kurumları daha duyarlı olmaya ve önlem almaya davet ediyoruz.

HİZMET ETMEK İÇİN BEKLENENLER”

Yaralarımızı dayanışmayla iyileştireceğiz. Adıyaman Milletvekili olarak Sincik’in ve tüm Adıyaman halkının sesi olmaya devam edeceğiz. Konuları gündemde tutmaya devam edeceğiz. Sorunlar çözülene kadar halkımızın sesi olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha söylüyoruz: Sincik halkı hizmet bekliyor. Bazı çalışmalar başladı ama çalışmaların hızlandırılması gerekiyor. Ayrıca vatandaşlara bir an önce kalıcı konut sağlanması gerekiyor. Aksi halde buralara göç devam edecek, ilçelerimiz boş kalacak, Adıyaman’ımıza, Sincik’imize yazık olacak.”

Kaynak: ANKA / Güncel

paluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu