Haber

Adana’da Araç İçinde Uyuşturucu Ticareti Yapan 2 Sanığa Dava Açıldı

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, otomobilde uyuşturucu sattıkları iddia edilen iki sanık hakkında 15’er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Şakirpaşa İlçesi’nde uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla 6 Temmuz’da tutuklanan AK ve BD hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı.

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, sanıkların gece Şakirpaşa Mahallesi’nde sigara paketine sakladıkları sentetik uyuşturucuyu kendilerine gelen 3 kişiye satarken polis tarafından yakalandıkları belirtildi.

İddianamede, sanıkların üst aramasında uyuşturucu satışından elde edildiği sanılan paralar ile otomobilde hassas teraziler ve ilaç paketleme malzemelerine el konulduğu belirtildi.

Sanıkların ticari amaçla kişisel kullanımı aşan uyuşturucu madde bulundurdukları ve ifşa edilmemek için kod adları kullandıkları belirtilen iddianamede, AK ve BD’nin “insan ticareti” suçundan 15’er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi. veya uyuşturucu veya uyarıcı sağlamak”.

Haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen 1’i tutuklu 2 sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu