Haber

Asgari ücret zammı için takvim netleşti! İlk toplantı için bu tarihte masaya oturulacak

Son aylarda arka arda gelen artırımlar, enflasyonun yükselmesi, kurun artması ile birlikte baş gösteren hayat pahalılığı vatandaşın belini büktü. Bu kapsamda temmuz ayında orta artırım yapılan taban fiyat, 5.500 TL’yi buldu. Milyonlarca insanın gözü artık ise aralık ayında başlayacak komite toplantıları ile belirlenecek olan yeni taban fiyat artırımına çevrilmiş durumda.

YOL HARİTASI NETLEŞİYOR

İşçi, patron ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Fiyat Tespit Komisyonu, önümüzdeki ay toplanarak yeni artırım için sayı görüşecek. Milyonların merakla beklediği toplantıların birincisi içinse tarih aşikâr oldu. HaberTürk’ün haberine göre, 6 Aralık’ta TİSK Genel Şurası yapılacak. Akabinde Asgari Ücret Tespit Kurulu da 7, 8 ya da 9 Aralık’ta toplanacak. Kurul aralık ayı boyunca 4 defa toplanacak ve sonunda belirlenen artırım oranı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.

BAKAN ALIM DE ARALIK AYININ BİRİNCİ HAFTASINI İŞARET ETMİŞTİ

7 milyondan fazla vatandaşın beklediği sayı için 15 kişilik komite toplanacakken, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım de tespit komitesinin aralık ayının birinci haftasında toplanacağını söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu