Haber

Babacan’dan Erdoğan’a ‘İnfaz’ yanıtı: Hükümet programını hazırlıyoruz

ANKARA –DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, parti faaliyetleri kapsamında gittiği Malatya’da düzenlenen halk mitinginde konuştu.

DEVA Partisi’nin eylem planlarını hatırlatan Babacan, “Seçim sonrası kurulacak hükümetin programını hazırlıyoruz. Bütün bakanların ödevlerini biz hazırlıyoruz. İktidarı soruyorum. Böyle bir hazırlığınız var mı? Bu ülkenin sorunlarını nasıl çözeceksiniz? Şimdiye kadar 16 eylem planı açıkladık. Verdiğimiz her sözü yazılı olarak veririz. Yapacaklarımızı listeliyoruz ve takvime bağlıyoruz” dedi.

‘ENFLASYON, MODERN BİR HIRSIZLIK YÖNTEMİDİR’

Enflasyonun “çağdaş bir hırsızlık yöntemi” olduğunu belirten DEVA lideri, “Enflasyonun kazananı parası olandır. Kaybeden; işçidir, memurdur, emeklidir, sabit gelirle geçinmeye çalışır.” Enflasyon modern bir hırsızlık yöntemidir” dedi.

Babacan, hükümetin “Fiyatı neden yükselttiniz?” “Ancak, maliyeti düşürün. Enflasyon böyle düşer. Gübre ve yemin parasının yarısını devlet olarak karşılayacaksınız; Çiftçiye elektriği, mazotu ucuza vereceksiniz ki maliyet düşsün. Maliyeti düşürün, fiyatların nasıl düştüğünü görün” dedi.

‘BU İŞ LAF ÜRETMEK’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerini hatırlatan Babacan, “İki yıldır ne ortaya koydular? Altı parti olarak bir araya geldik ve 84 maddelik anayasa değişikliği teklifimizi masaya yatırdık. İş üretiyoruz. Onların işi kelime yapmaktır” dedi.

“Hükümetin yaptığı bir şeyler var, bu doğru. Sayıca azdırlar. Onun iyi yaptığını yapmaya devam edeceğiz. Yarısını bitirdik. Hatalarını atıyoruz, doğrularını yapıyoruz. Babacan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle sıralandı:

DEMOKRASİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ: Türkiye’de demokrasi mücadelesi veriyoruz. İnsan hak ve özgürlüklerinden sonuna kadar yararlanılan bir ülke hedefliyoruz. Eşit vatandaşlığın olduğu ve her vatandaşın haklarından sonuna kadar yararlandığı bir ülke hedefliyoruz. Adaleti her zaman birlikte getireceğiz.

TEMEL HAKLAR PAZARLIK DEĞİLDİR: Bu ülkede Kürt sorunu var. Birçok parçanın farklı sorunları var. Bu sorunların aşılmasında biz buna eşit vatandaşlık diyoruz. Devlet, kişinin annesinden doğduğu için sahip olduğu hakkı tanımalıdır. Temel haklar tartışılamaz. Devlet bunun garantörüdür. Biz bunu gerçekleştireceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu