Haber

Başkan Altay: “Eski Tekel Binasının Restorasyonu Şehrimize Değer Katacak”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin en büyüğü olan “Darü’l-Mülk Projesi” kapsamında onarımını yaptıkları eski İnhisar Bina-Depo No:4’teki yenileme çalışmalarında sona yaklaştıklarını söyledi. türkiye’yi canlandırma projesi Önder Altay, “Şehrimizin değerine değer katacak bu önemli eseri bir an önce hizmete sokmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Kamulaştırmayla birlikte 50 milyon lirayı aşkın maliyetle hayata geçirdiğimiz proje Konya’mıza hayırlı olsun” dedi.

Konya’daki tarihi mirasın korunması için değerli çalışmalar yürüten Konya Büyükşehir Belediyesi, eski Tekel Binası’nın onarımını tamamlamak üzere.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin en büyük canlandırma projesi olan “Darü’l-Mülk Projesi” kapsamında Konya’nın merkezinde 20 farklı noktada proje yürüttüklerini belirterek, bunlardan biri de Mevlana Caddesi’ndeki Ambar No:4 adını verdikleri eski depo. Tekel Binası olduğunu söyledi.

Bu yılın başında tarihi dokuya uygun onarım çalışmalarına başladıkları eski İnhisar Binası’nda artık son etaba ulaştıklarını söyleyen Önder Altay, “En büyüklerimizin ortasında görüyoruz. Konyamızın kadim mirasını korumak ve geleceğe taşımak değerli önceliklerimizdir. Gençlerimizin uğrak noktalarından biri olacak bu tarihi binada aslına uygun, keyifli bir restorasyon çalışması yürütüyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin vakit geçirebilecekleri ve kitap okuyabilecekleri kitap kafe ve stant alanını da hayata geçirmiş olacağız. Şehrimizin maliyetine değer katacak bu değerli eserin en kısa zamanda hizmete açılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Kamulaştırmayla birlikte 50 milyon lirayı aşkın maliyetle hayata geçirdiğimiz proje Konya’mıza hayırlı olsun” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

dikili-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu