Haber

Bodrum Belediye Başkanı Aras, ilçeden yaşanan sağanak ve fırtınayı değerlendirdi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde sağanak ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi.

İlçede sabah başlayan sağanak ve fırtına münasebetiyle yarımadanın birçok noktasında kara yolu ile cadde ve sokaklarda su birikintileri meydana geldi.

Fırtına nedeniyle Milas-Bodrum kara yolu Torba Kavşağı ile bölgedeki birtakım meskenlerin bahçelerine ağaçlar devrildi. Bölgede belediye grupları çalışma başlattı. Karayolları grupları ana yol güzergahında tıkanan bölgelerde çalışma yaptı.

Olumsuz hava şartları nedeniyle saat 13.00 prestijiyle da eğitime önlem gayeli orta verildi.

Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, merkez binada gazetecilere, meteoroloji müdürlüğünün ikazlarına dikkat ettiklerini ve gerekli tedbiri almaya çalıştıklarını söyledi.

Bütün takımların riskli bölgelerde konuşlandırdıklarını belirten Aras, “Yağmur gelene kadar dere yataklarında ve diğer sıkıntı olabilecek alanlarda tedbir almaya, temizlik yapmaya çalıştık. Bodrum Belediyesine bağlı bütün personel hep sokakta. Herhangi bir yerde olumsuzluk geldiği anda müdahale ettik.” dedi.

Aras, kent merkezinde bir ekip altyapı çalışmalarının devam ettiğini, bunun sonucunda yağışlarla yaşanan aksiliklerin önüne geçmeye çalıştıklarını anlattı.

Yağışın akabinde birtakım mesken ve iş yerlerini su bastığını söz eden Aras, şöyle konuştu:

“Daha evvel araçlar sürükleniyordu, Azmakbaşı, Dere Sokak ve Bitez Mahallesi’nde ciddi sıkıntılar yaşanıyordu. Bodrum’da evvelce yaşanan o olumsuz manzaraları artık görmüyoruz. Önemli bir uygunlaştırma yaptık ve bu rahatlamayı da artık görmeye başladık.

Bugünkü yağışta metrekareye 21 kilogram yağış düşmüş ancak yağış gece boyunca tesirli olacak. Gruplarımız bu süreçte teyakkuzda olacak. Eskiçeşme ve Bitez mahallelerinde birtakım konutları su bastı. Gruplarımız su basan yerleri tespit edip anında yardıma koştu. Temizliklerini yapıp eşyaları ziyan gören vatandaşlara da dayanak oldular. Artık Bodrum’u bu yağmurdan etkilenen durumdan çıkarmak zorundayız.”

Bodrum’da sağanak tesirini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu