Haber

Zafer köyünde köprü ve dere ıslah çalışmaları tamamlandı

Zafer köyünde köprü ve dere ıslah çalışmaları tamamlandı

BARTIN Geçtiğimiz yıl 11 Ağustos’ta sel afetinin yaşandığı Zafer köyünde yıkılan köprülerin yenileri inşa edilirken dere ıslah çalışmaları da tamamlandı.

11 Ağustos 2021 tarihinde Batı Karadeniz bölgesinde etkili olan kuvvetli sağanak yağışların ardından Bartın’ın Ulus ilçesine bağlı Zafer köyünde köprüler yıkılmış, mesken ve işyerleri sular altında kalmıştı. Sel sularıyla birlikte kamyon ve binek arabaların sürüklendiği köyde hayatın tekrar olağana dönmesi için başlatılan çalışmalar kısa müddette tamamlanırken bölgede yıkılan köprülerin yenileri de inşa edildi. Devlet Su İşleri 23. Bölge Müdürlüğüne bağlı 233. Şube Şefliğince yapılan planlamalar doğrultusunda başlatılan çalışmalar sonucunda Zafer köyü ve etrafındaki dere yataklarının üzerine; ‘Zafer-1’, ‘Zafer-2’, ‘Öncüler-3’ ve ‘Milne-4’ köprülerinin inşaları tamamlandı. 24 metre uzunluğa, 9 metre genişliğe ve 5 metre yüksekliğe sahip köprüler Kemer Köprü mimarisinde inşa edildi. Zafer köyünden geçen dere çizgisinin ıslahı için yürütülen çalışmalarda 2 kilometrelik çizgi boyunca 10 metre yüksekliğinde ve 20 metre genişliğinde perde duvar yapıldı.

Bozulan alt yapı ve su şebekesinin tekrar tesis edildiği köyde 5 bin 500 metre kare kilitli parke kullanılarak yol ve kaldırımlarda yenilendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu