Haber

Bu kez depremzedelerin sorumluluğunu üstlendi! Vodafone Türkiye’den Alkışlanacak Proje

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıma yol açan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Vodafone Türkiye, bölgeye verdiği desteğin sorumluluğunu üstlenmeye devam ediyor. Depremin ilk gününde çok sayıda depremzedeye temel yardımlarla dokunan Vodafone Türkiye, “Yarını Kodlayanlar Sosyal Hayata Destek Projesi” ile depremzedelere destek olmaya devam ediyor. Haberler.com stüdyosunda Melis Yaşar’ın konuğu olan Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy projenin detaylarını anlattı.

“ÇOCUKLARA ÖNCELİK VERİYORUZ”

Afet bölgesindeki ekonomik ve sosyal hayatın canlanması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Aksoy, “Depremin olduğu ilk gün bölgeye temel ihtiyaç ve bağışlarla yardımda bulunduk. Bugün hemen her kurum gibi bölgenin kalkınması için çalışıyoruz. Geleceği düşünerek, uzun vadede bölgeye katkı sağlayacağız, Sürdürülebilir çalışmalara önem veriyoruz. Bu kapsamda önceliği çocuklara verdik.”

“AMACIMIZ PSİKOSOSYAL İHTİYAÇLARI KARŞILAMAK”

Projenin amacı hakkında bilgi veren Aksoy, “Onlara bir yandan teknoloji eğitimi alıp sosyalleşebilecekleri özel ortamlar oluşturmak istedik. Teknolojiyi artırabileceğimiz ‘Yarını Kodlayanlar’ projesini tasarladık. Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda çocukların okuma yazma bilmesi Habitat Derneği ile birlikte ‘Yarını Kodlayanlar Sosyal Yaşamı Destekler’ Projesi ile bir alt proje başlattık. beyin sarsıntısından etkilenen çocuklarımızı ve teknoloji ile bağlarını sıcak tutmak, böylece geleceğe umutla bakmalarını sağlamak, çocuklarımızın zihinsel iyileşmelerine ve eğitim süreçlerine katkı sağlamak istiyoruz.’ sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu