Haber

Edirneli Üretici Motorin Artırımını Eleştirdi: “Türkiye’nin Tarım ve Hayvancılığı Bu Şekilde Yapması Mümkün Değil”

Edirneli üretici Erdal Akgün, motorinin litre satış fiyatına yapılan son artışı eleştirdi. Akgün, “Türkiye’nin tarımı, hayvancılığı bu şekilde yapması mümkün değil. Hem hayvancılığı hem de tarımı vurdu. Artık verimliliği artırmamız mümkün değil. Bu artışların bir an önce önüne geçmemiz lazım.” ve çiftçileri kurtarmanın yollarını bulun.”

Edirneli üretici Erdal Akgün, yaptığı açıklamada motorinin satış fiyatının 45 lirayı aştığını ve üretimin sıkıntıya girdiğini söyledi. Tarımla uğraşanlara uygun fiyatlarla mazot sağlanması gerektiğini ifade eden Akgün, mazot artışlarının önlenmesi gerektiğini kaydetti.

“Maalesef BİZİ AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİNE YENİLDİKLER”

Akgün şunları söyledi:

“Geçen yıl 21-22 liraya motorin alırken, üretimimizde yıllık yüzde 20-25 artış varken, bugün 45 liraya motorin almak imkansız hale geldi. Hem çiftçinin hem de çiftçinin, Bundan ülkemiz zarar görür. Bunun mutlaka önüne geçilmelidir. Gün gelecek bu kurallarla. Günde bir tondan fazla mazot harcadığımız günler de olacak. Bu işin üstesinden gelmek mümkün değil. Olmalı. Bir an önce mutlaka tarım mazotu olsun. Recep Tayyip Erdoğan iktidara ilk geldiğinde muhalefetteyken bu şartlarda tarım yapılamayacağını, mutlaka tarım mazotu olması gerektiğini söylemişti. Ancak 22 yıldır tarım yapılıyor. ve ne yazık ki hayvancılıkta bizi Avrupa Birliği ülkelerine mağlup ettiler. Türkiye’nin bu şekilde tarım ve hayvancılık yapması mümkün değil. Hem hayvancılığı hem de tarımı etkiledi. Artık bizim için mümkün değil. Verimliliği artırmak için. Bu artışların bir an önce önüne geçilmeli, çiftçileri ve devletimizi yöneten halkları kurtarmanın yollarını bulmalıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu