Haber

Elazığ Barosu, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları nedeniyle Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne suç duyurusunda bulundu.

Elazığ Barosu, İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki sivil yerleşimlere yönelik hava bombardımanına ilişkin Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne (ICC) şikayette bulundu.

Elazığ Adliyesi önünde toplanan baro avukatları adına basın açıklaması yapan Elazığ Barosu Başkanı Melih Efe, İsrail’in Gazze’ye yönelik baskınlarında sivilleri ve hastaneleri acımasızca hedef aldığını, gazetede yayınlanan haber ve sahnelerin ise “İsrail’de” yaşandığını söyledi. gazeteler ve televizyonlar soykırım yaptığını ve insanlığa karşı savaş yaptığını ortaya çıkardı. belirtti.

ICC Tüzüğü’nün 7. maddesine göre Efe, cinayet, yıkım, köleleştirme, insanları göçe veya nakile zorlama, uluslararası kamu hukukunun temel kararlarına aykırı olarak hapis veya fiziksel özgürlükten ağır derecede yoksun bırakma, işkence, zulüm, insanlara karşı fiillerden suçludur. cinsel özgürlük, Vatansız bırakma, kişileri ortadan kaldırma gibi fiziksel ve ruhsal sağlığa zarar veren eylemlerin “insanlığa karşı suç” olarak değerlendirildiğini belirtti.

Efe’nin açıklaması şöyle:

“İsrail yönetimi tarafından gıda, su, ilaç gibi temel insani ihtiyaçların bile Gazze’ye girmesine izin verilmiyor. Bir insanlık trajedisinin yaşandığı, sivillerin ölüme terk edildiği, temel insani ihtiyaçlara erişilemeyen Gazze’de, Sivilleri amaçsızca katlediyor ve sivillerin yaşadığı veya sığındığı binaları füzelerle yok ediyor.” İsrail ordusu daha da ileri giderek ibadethaneleri, hastaneleri, barınakları hedef aldı. İsrail, sivillerin sığındığı hastanelere bile gözünü kırpmadan saldırarak, insanlık suçu, soykırım ve savaş suçlarını en ağır şekilde işliyor.”

Efe, İsrail’de sivil yerleşim yerleri hedef alınarak masum insanların ve çocukların bomba ve ağır silahlarla katledildiğinin kanıtlanması üzerine şüpheliler hakkında gerekli soruşturmanın başlatılması ve cezalandırılması için UCM’ye başvurduklarını belirtti.

ivrindihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu