Teknoloji

Google, Arama Motorunu İlkel Bir Sosyal Medya Uygulamasına Dönüştürecek Yeni Özelliklerini Duyurdu

Google’ın arama motoru Eskisi kadar iyi çalışmıyor. diye düşünen çok fazla insan var. Aslında pek çok kişi artık yapay zeka uygulamalarında yanıt arıyor ya da sorgularının sonuna “” ekliyor. redditgibi sözcükleri ekleyerek bilgiye daha rafine bir biçimde erişmeye çalışıyorlar.

Google yöneticilerinin özellikle genç kuşakların önceki açıklamalarından TiktokVe instagram Arama motorları gibi uygulamaları kullandıklarını da biliyoruz. Google şimdi de arama motorunun yeniden öne çıkmasını sağlayacağını düşündüğü temel değişiklikleri yapmaya hazırlanıyor.

Artık Google’da konu başlıklarını takip edebileceğiz

Google, kullanıcılarına iki yeni özellik sunarak arama motorunu daha etkili hale getirmeyi hedefliyor. Bunlardan ilki sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi. konuları takip et olacak. Diyelim ki teknolojiye, bilime ve tarihe ilginiz var, Google bu konulardaki içeriklere göz atmanız için size yeni yollar sunacağının sözünü veriyor.

Bu özellik, seçilen konulardaki içerikleri size e-postayla bildiren Google Alerts ile karıştırılmamalıdır. Yeni özellik yalnızca anahtar kelimelere odaklanmıyor, daha fazla seçenek sunuyor. Böylece kullanıcıların daha önce görmediği içerikler Google Keşfet‘de önlerine çıkıyor.

Kişiselleştirilmiş içeriğin yeni dünyasında Google, bilgileri kendisi derleyecek ve üçüncü taraf sitelerden bilgi toplayacaktır. çerezleri azalt Kendi yoluna gidecek. Bu nedenle özelliğin doğru çalışması, arama motorunun gelecekteki verimliliği açısından büyük önem taşımaktadır.

Web sayfalarına notlar eklenebilir

İkinci özellik ise biraz kafa karışıklığı yaratacak ve insanlar alışana kadar hem Google’ı hem de kullanıcıları zorlayabilecek bir özellik. şimdi insanlar web sayfalarına not ekleyebilir . Örneğin “Ölümsüzlük bulundu!”ve sonra buna başlık ekledim “Teknik olarak bu denizanaları ölümsüzdür.“Okyanus tabanında yaşayan bir canlıyla ilgili bir makaleye. Bu tıklama tuzağıçıktı” Bunun gibi notlar eklenebilir. Not eklemek için Google’ın topluluk şartlarına uymanız gerekir.

Bu özelliğin nasıl denetleneceği şu anda bilinmiyor, ancak Google , bu süreci sorunsuz yönetebileceğinden emin. Üstelik teknoloji devi sadece yazılı yorumlara izin vermeyecek, Görüntüler da paylaşılabilir. Öte yandan yorum özelliği her site için kullanılamayacak.

Bu yorumlar SEO ve algoritma üzerindeki etkisi Netleştiğinde, spam bot saldırıları, yorumları reklam amaçlı kullananlar, kendi sayfalarını öne çıkarmak için kendi yorumlarını yazanlar da dahil olmak üzere gerçekten ne kadar etkili olduğunu yakında göreceğiz. Google bu özelliği ABD ve Hindistan’da test edecek.

gulnarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu