Teknoloji

Google Fotoğraflar Ask Photos Asistanı İle Artık Daha Akıllı

Google, yapay zekâ destekli arama yeteneklerini üst seviyeye taşımak için aksiyona geçmiş durumda. Kullanıcılar fotoğraflar arasında daha akıllı aramalar yaparak deneyimlerini iyileştirecek.

CEO Sundar Pichai, “Ask Photos” adını alacak bu özelliği bizzat duyurdu. Bu özelliğin yaz aylarında kullanıma başlanması bekleniyor.

Ask Photos ile yapay zekâ kullanarak kullanıcıların ne aradığını daha iyi anlamayı ve karmaşık istekler için bağlantı kurmayı hedefliyor.

Uygulamaya “Plaka numaram neydi?” sorusu sorulduğunda, plakayı bulmak fotoğrafı arasında birçok araba fotoğrafını geçmek gerekiyordu. Ancak Google Fotoğraflar, yıllar içinde konumun fotoğraflarda ne sıklıkla göründüğü gibi verileri işleyerek, istenen aracı belirleyebildi ve plaka numarasını bir metin cevabı ile birlikte doğrulanmış görüntüyle geri döndürdü. Bu özellik, fotoğraflar arasında daha etkili ve isabetli bir arama yapılmasına imkan verdi.

Google Fotoğraflar Ask Photos Asistanı İle Artık Daha Akıllı

Yaz Aylarında Kullanıma Açılacak

CEO Pichai, “Ask Photos” özelliğini bu yaz Google Fotoğraflar’da kullanıma sunulacağını ve daha fazla donanımla güncelleneceğini belirtti. Bu milyonlarca insan için vazgeçilemeyecek bir hizmet haline geldi. Google’ın CEO’su, Google Fotoğraflar’a günlük 6 milyar yükleme yapıldığı, hizmetin neredeyse 9 yıl önce başlatıldığını söyledi.

Google, “Ask Photos” ile kullanıcıların sadece geçmişteki anılarına daha hızlı erişim sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda bu anıları daha zengin bir bağlamda sunmayı hedefliyor. Yeni özellik, fotoğraflar arasındaki bağlantıları kurarak, kullanıcıların aradığı bilgiye hızlıca ulaşmasını sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu