Haber

Hesabına yanlışlıkla 26 milyon dolar yatırıldı: ‘Sıfırlardan korkardım’

Palmas, Tocantins, Brezilya’da 58 yaşındaki Antônio Pereira do Nascimento banka hesabına baktı ve 131 milyon Brezilya reali veya yaklaşık 26.4 milyon doları olduğunu gördü. Oysa Nascimento’nun hesabında sadece 46 doları vardı.

Daily Star gazetesinin haberine göre Palmas’ta taksi şoförü olan Antônio Pereira do Nascimento, hesabına yazılan tüm o sıfırları görünce korktuğunu söyledi. Nascimento, loto oynamadığını bu nedenle hesabındaki parayı görünce kafasının karıştığını belirtti.

‘PARAYI TUTMAYI HİÇ DÜŞÜNMÜYORUM’

Turistler için taksi şoförlüğü yaparak geçimini sağlayan ve sabit bir geliri olmayan Nascimento, “O kadar çok sıfır vardı ki korktum. Hayatımda böyle para ne gördüm ne de param oldu. Keşke olsa olurdu.” Piyango oynadım ama piyango oynamıyorum, yani çok zordu.” . 4 çocuğu ve 14 torunu olan adam, “Eve gittim eşime ‘Zengin olduk’ dedim. Ama eşim hemen ‘Parayı geri verelim’ dedi. Bankaya gittim, bir kağıt imzaladım ve o akşam saat 9’da hesabımdan para çekildi.”

Nascimento, “Parayı elimde tutmayı hiç düşünmedim” derken, iki banka arasındaki transfer sırasında yapılan bir hata nedeniyle paranın Nascimento’nun hesabına yatırıldığı açıklandı.

Ülkede yürürlükte olan 1968 tarihli Hırsızlık Yasası uyarınca, yanlışlıkla bir banka hesabına para yatırıldığında, kişi söz konusu tutarı iade etmek zorundadır. Aksi halde ilgili kişi ilgili kanuna göre suçlanır. (DIŞ HABERLER)

kemah-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu