Haber

Kuruluş Osman 117. bölüm fragmanı: “Sonunuz Böyle Olacak!” Osman yargı dağıtıyor

Kuruluş Osman 117. bölüm fragmanında “Gün gaza günüdür, gün yiğitlik günüdür, gün şehitlik günüdür!” diyerek harekete geçen Osman Bey,

Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanında Malhun Hatun, çocuğunu zehirleyen kişinin peşine düşüyor. Bu işin arkasında kimin olduğunu öğrenince beyin fırtınasına dönüşür.

Hem savaşın hem de zaferin kendisine ait olduğunun altını çizen Osman Bey, “İşte savaş, işte meydan!” Heyecanı ikiye katlıyor. Öte yandan Osman Bey’e olan kin ve nefreti hiç bitmeyen, diyarları kan gölüne çevirmek isteyen Nayman ise hız kesmeden tehlike saçmaya devam ediyor.

Nayman’ın da gelmesiyle işler alev alev yerine döndü. Nayman vergi istiyor. Vergiye karşı olan Osman Bey ne yapacak? Nayman’a karşı ordu kurulması gerektiğini söyleyen Osman Bey, ordunun kurulmasını kendisi emredecek. İsimhan Sultan ve Beyler buna sıcak bakmazlar. Aralarındaki gerilim nasıl sonuçlanacak?

Nayman, Kayı Obası’na gelir. Osman Bey’in karşısına çıkan Nayman’ın niyeti nedir? Osman Bey, Nayman’a karşı kararlılığını sürdürecektir. Ama aklında herkesi şaşırtacak bir yol vardır. Osman Bey’in Nayman’a karşı planı ne olacak?

Frigg, Bala Hatunların eline geçmiştir. Frigg’in yakalanması hem İsimhan Sultan’ı hem de Bengi Hatun’u endişelendiriyor. Frigg asla konuşmamalı. Frigg bildiklerini anlatırsa Kayı’ların iplerinin kopacağını biliyorlar. Frigg’in konuşmasını engellemek için Bengi Hatun ve İsmihan Sultan ne yapacak?

Osman Bey bir yanda Nayman’a karşı oyununu sürdürürken, diğer yanda Yenişehir’i tekrar Kayı’nın yuvası yapmayı düşünmektedir. Bunun için Malhun Hatun ve Bala Hatun’u görevlendirir. Kadınlar Yenişehir’i nasıl fethedecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu