Haber

“Peki ya kızımı okula bebek beziyle gönderirsem?” Açıklamayı Yapan Kadın Tepki Çekti!

Bir anne, tuvalet eğitimine vakti olmadığı için kızını bazen bezle okula gönderdiğini itiraf etti. Çalışan kadınların bu tür şeylere vakti olmadığını iddia eden kadın, söz konusu kişiye şunları söyledi: ‘Çocuğunuza tuvaleti öğretecek vaktiniz yoksa çocuk sahibi olmamalısınız.’ onu söylemeni sağlıyor. Detaylar için haberimize gelin. ?

Kaynak:https://www.dailystar.co.uk/real-life…

Shona Sibary isimli kadın, küçük çocuğunu geceleri bezle okula gönderdiğini söyledi.

Ebeveyn olmanın güçlü bir görev olduğu açıktır. Ancak bazı insanlar aslında bu yolculukta mahsur kalmış gibi görünüyor.

“Çalışan bir anne olarak her şeyi yapmaya yetişemiyorum.”

Sibary, en büyük çocuğu Flo’yu yetiştirirken geçirdiği zamanı düşündüğünde, serbest yazarlık kariyerini çocuk bakımıyla birleştirmenin bir noktada hayatını mahvettiğini söyledi. Diğer annelerin de kendilerini benzer durumlarda buldukları zamanlar olmuş olmalı, diye belirtti.

Ayrıca tüm annelerin, çocuk bakımı yerine işi seçmek zorunda kaldıkları için ‘pişmanlık’ anları yaşaması gerektiğini de iddia etti.

“Çocuklarımı okula gece bezleri ile gönderiyorum ve insanların ne düşündüğü umurumda değil.”

Her şeyi dengede tutmanın çok zor olduğunu itiraf etti. Ayrıca en küçük kızı Dolly’nin dört yaşına girdikten sadece bir hafta sonra okula başladığını da itiraf etti. Okula giderken hâlâ gece bezi giyiyordu. Anne, çok çalıştığını ve zamanını Dolly’yi tuvalete oturmaya teşvik etmekle harcamadığını, ancak bunu yapmayı seçtiğini söyledi.

Onunla aynı fikirde olanlar da var.

Bu annenin ifadelerine yanıt olarak bir doktor şunları söyledi; ‘Kanım kaynadı. Ancak bazı sözlerine katıldığımı da itiraf etmeliyim. Tuvalet eğitimi zordur. Ve inanılmaz derecede sıkıcı. ‘Dördüncü çocuğum Dolly’yi doğurduğumda, ebeveyn olmanın getirdiği zorluklardan o kadar bıkmıştım ki, bundan kaçmak için neredeyse işe geri dönüyordum.’ söz konusu.

Sibary bebek bakıcılarından memnun olmadığı için bu yönteme başvurdu.

‘Ofiste etkili bir şekilde çalışabilmek için bir bebek bakıcısı tutmam gerektiğini biliyordum. Ancak kreşler benim yapabileceğim kadar iyi bir iş çıkarmadı. Param neden boşa gitsin ki?’ İfadeleri giderek tuhaflaşmaya devam etti.

“Ve muhtemelen tüm çocuklarımın hala pantolonlarına işiyor olmasının nedeni budur.”

‘Öte yandan, tanıdığım diğer çalışan annelerin çoğu, küçüklerinin gelişiminin her aşamasında mümkün olduğunca mevcut olmak için şiddetle mücadele ettiler. ‘Ben istemedim.’

Bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu