Haber

Denizden Su Alan Pilotlara Turistlerin Taşlarla Yazdığı Mesaj Moral Oldu

ANTALYA’da 90’ıncı saatte kontrol altına alınan orman yangınında soğutma çalışmaları sürüyor. Yangından acı görüntü kalırken, denizden su alan pilotlara turistlerin taşlarla yazdığı açıklama moral oldu.

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Göynük Değirmendere Mahallesi’nde Pazartesi günü saat 21.00 sıralarında çıkan orman yangını günlerce devam etti. 400 hektarlık alanda etkili olan yangına helikopter ve itfaiye uçakları ile havadan müdahale edebildi. Arazinin kayalık ve sarp olması nedeniyle karadan müdahale etmek mümkün olmuyordu ve uçaklar yangını kontrol altına almak için denizden aldıkları suyu hep yangın bölgesine taşıyordu. 2 bin sorti ile 8 bin tona yakın su atıldı. Yangın 90’ıncı saatte kontrol altına alındı.

YANGINDAN GERİ KALDI ÇILGIN MANZARALI Yanan alanlar için soğutma çalışmalarına başlandı. Azalan uçaklarla Beydağları Sahil Milli Parkı’nın özellikle zirvelerine su atılıyor. Yangında bazı hayvanlar da zarar gördü. Soğutma çalışmalarına destek veren gönüllüler tarafından ormanda hayatını kaybeden bukalemun bulundu.

Öte yandan Rus pilotlar da havadan müdahale araçlarından helikopterlerde görev aldı. Andrey Zakharov isimli Rus pilot önce yangını kontrol altına almaya çalıştı. Ardından, soğutma çabalarını güçlendirdi. Zakharov da sosyal medya hesabından bir gönderi paylaştı. Soğutma çalışmaları sırasında Kemer açıklarında su almak için helikoptere binen Zaharov, kıyıda ‘sakin ol’ yazısıyla karşılaştı. Sahilin fotoğrafını çeken pilot Zakhravoz, bunu sosyal medya hesabından “Bugün Kemer sahilinde böyle bir yazı gördüm. Hayırlı olsun” sözleriyle paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu