Teknoloji

Google Haritalar’da Tasarım Değişikliği Yapıldı

Google Haritalar için tasarımın değiştirildiği açıklandı. Yeni tasarım kademeli olarak kullanıcılara gönderilmeye başlandı.

Türkiye’de en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Google Haritalar’da tasarım değişikliği yapılıyor. Google’ın yayınladığı blog yazısında açıklanan yenilikler, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmayı ve uygulamayı pratik bir şekilde kullanmayı amaçlıyor.

Google Haritalar’da Neler Değişiyor?

Google Haritalar’da yeni dönem itibarıyla kullanıcıların açılabilir ekranlarda daha iyi bir deneyim yaşaması mümkün olacak. Uygulama kaydırılabilir veya açılabilir ekranlarla uyumludur ve kaydırma ve geçişler sırasında yumuşak efektlerle de desteklenir. Ana sayfanın yanı sıra alt sayfalarda da değişiklikler yapan Google, etkileşimli sayfaları da ön plana çıkarmaya çalışıyor. Haritayı takip ederken kullanıcılara birden fazla veriyi tek ekran üzerinden sunmak isteyen şirket, tasarım yeniliği sayesinde bu duruma zemin hazırladı.

Google Haritalar’da Tasarım Değişikliği

Ayrıca bir yere dokunduğunuzda sağ üst köşede kapat ve paylaş butonlarının yer aldığı yeni bir sayfa tasarımı da ortaya çıktı. Ayrıca etkileşimde bulunduğunuz sayfanın hemen arkasında bir arka plan sayfası da bulunmaktadır. Böylece katmanlı yapıya geçişin ilk adımları atılmış oldu.

Google haritalar için yapılan bu değişikliğin temel nedeni, kullanıcıların daha basit bir ekran üzerinden daha fazla bilgiye ulaşabilmesidir. Bunun için yapılan değişiklikler kısa süre içerisinde tüm Android kullanıcılarına gönderilecek. Bunun dışında değişikliklerin iOS cephesinde ne zaman yürürlüğe gireceği bilinmiyor. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili yeni bir açıklama gelebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altındağ Evden Eve Nakliyat
televizyon tamircisi en yakın
Başa dön tuşu